Trening EMS

EMS (Electrical muscle stimulation) to elektrostymulacja mięśni, która stosowana jest z powodzeniem w sporcie oraz fizjoterapii. EMS wykorzystywana jest przez NASA i amerykańską armię. Z treningów EMS korzystają piłkarze np. Realu Madryt oraz znani sportowcy, tacy jak bokserzy bracia Klitschko. Metoda ta jest najbardziej popularna w klubach fitness w Niemczech, Austrii i Szwajcarii.

Tradycyjnie, w trakcie wykonywania ćwiczeń, nasz mózg wysyła impulsy do neuronów, czego efektem są skurcze mięśni. Dzięki EMS cały proces można przeprowadzić, zastępując pracę mózgu impulsami elektrycznymi wysyłanymi ze specjalnego urządzenia Miha Bodytec.

Taki impuls wywołuje kontrolowany skurcz mięśni z pominięciem części lub całego układu nerwowego odpowiedzialnego za skurcz podczas tradycyjnego treningu. Im więcej kontrolowanych skurczów, tym większe i silniejsze mięśnie. Pobudzane są nawet mięśnie znajdujące się w głębszych warstwach naszego ciała.

Zalety treningu EMS

elektrostymulacja

Elektrostymulacja

EMS to elektrostymulacja mięśni za pomocą impulsów elektrycznych.

czas

Czas

Trenujesz tylko 30 minut raz w tygodniu, ponieważ wszystkie mięśnie pracują jednocześnie, a impuls elektryczny dociera bezpośrednio do mięśnia.

lagodzenie-bolu-plecow

Łagodzenie bólu pleców

Metoda EMS w skuteczny sposób wzmacnia rzadko trenowane mięśnie głębokie, które są odpowiedzialne za silne i zdrowe plecy.

efekty

Efekty

Efekty są widoczne już po 10-12 treningach. Tylko 30 minut 1 raz w tygodniu wystarczy, by osiągnąć upragniony efekt.

kontrola-wagi

Kontrola wagi

Elektrostymulacja przyspiesza Twój metabolizm i redukuje tkankę tłuszczową dzięki czemu jesteś w stanie łatwiej kontrolować wagę ciała.

ochrona-stawow

Ochrona stawów

Podczas treningu EMS nie występują przeciążenia działające na stawy, gdyż nie używamy żadnych zewnętrznych obciążeń.

rehabilitacja

Rehabilitacja

Treningi EMS pomagają w szybszym powrocie do pełnej sprawności po kontuzji.

samopoczucie

Samopoczucie

Trening 30 minut to nie tylko praca nad ciałem, ale także nad dobrym samopoczuciem.

sport

Sport

Szybciej, wyżej, lepiej – jednoczesna stymulacja aż 8 grup mięśniowych to gwarantowana poprawa osiągów sportowych.